teak-po-uzyciu-roznych-srodkow-pielegnacyjnych

Jak pielęgnować?

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór specjalistycznych środków przeznaczonych do pielęgnacji drewna egzotycznego. Drewno teakowe to materiał szlachetny, który bez pielęgnacji (olejowania) zmienia swoją pierwotną miodowo-żółtą barwę na kolor srebrnoszary. Efekt czystej, srebrnej patyny możemy także uzyskać po zastosowaniu Teak Patinizera (kolor srebrzysto-stalowy) lub Teak Whitnera (biało-srebrnoszary). W odróżnieniu od naturalnie powstającej patyny, która charakteryzuje się niejednolitym szarym kolorem, Teak Patinizer wydobywa jednolity srebrzysty kolor drewna. Podobny efekt szarości uzyskamy także po użyciu środka Instatnt Grey, dzięki któremu w ciągu jednej godziny możemy postarzyć nowe drewno teakowe i uzyskać szaro-gliniasty kolor mebli. Odpowiednia konserwacja umożliwia również zachowanie pierwotnego (miodowego) koloru drewna. Taki efekt otrzymujemy po użyciu środka Teak Protector. Z kolei jasnobrązowy kolor mebli uzyskamy po zastosowaniu Hardwood Protectora. Środek Vintage Protector wybarwia drewno teakowe na kolor ciemnobrązowy. Uzupełnieniem oferty jest Teak Shield, który tworząc specjalną niewidoczną nano powłokę dodatkowo chroni drewno przed zabrudzeniami po winie, kawie, oleju czy maśle. W przypadku kiedy chcemy zachować naturalny kolor surowego (nowego) drewna teakowego i dodatkowo zabezpieczyć meble Teak Shieldem należy w pierwszej kolejności zaolejować meble wybranym środkiem do pielęgnacji (Teak Protector, Hardwood Protector lub Vintage Protector) a następnie pokryć je Teak Shieldem, który dodatkowo utrwali i zabezpieczy drewno przed zabrudzeniami od jedzenia i picia.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższym filmem, który szczegółowo opisuje sposoby pielęgnacji drewna teakowego.

W celu uzyskania pożądanego wyglądu oraz przedłużenia żywotności mebli, zalecamy przynajmniej raz w roku pielęgnować drewno teakowe specjalnie do tego przeznaczonymi środkami Golden Care.

W naszej ofercie znajdą Państwo:

Poniżej przedstawiamy różne warianty wybarwienia stołu teakowego w zależności od zastosowanych środków do pielęgnacji drewna.

Pod wpływem warunków atmosferycznych (deszcz, słońce, zmiana temperatury) nieolejowane drewno teakowe zmienia swój pierwotny miodowy kolor na srebrnoszarą patynę. W przypadku kiedy meble wystawione są na bezpośrednie działanie deszczu i słońca (nie są użytkowane pod zadaszeniem) proces zmiany koloru (patynowanie) przebiega szybciej. Równocześnie pod wpływem zmian wilgotności powietrza oraz temperatury w drewnie teakowym mogą pojawić się mikro spękania, które nie wpływają bezpośrednio na użytkowanie mebli.

Przed przystąpieniem do olejowania spatynowanego drewna zaleca się dokładnie umycie mebli specjalnym środkiem przeznaczonym do czyszczenia drewna egzotycznego – Teak & Hardwood Cleaner. Nie zalecamy czyszczenia mebli myjkami wysokociśnieniowymi gdyż, zbyt duże ciśnienie wody może doprowadzić do uszkodzenia drewnianych połączeń (czopów i wpustów). Można także lekko wyszlifować powierzchnię mebli papierem ściernym. Pozwala to usunąć srebrnoszarą patynę oraz wszelkie inne zabrudzenia powstałe wskutek codziennego użytkowania mebli. Zalecamy aby w okresie zimy meble były przechowywane pod dachem, w pomieszczeniu z odpowiednią wentylacją, z dala od bezpośredniego źródła ciepła. Teczyna jest niezwykle odpornym drewnem, którego wytrzymałość wynosi ponad 75 lat. Odpowiednia i regularna konserwacja przedłuża żywotność drewna teakowego i pozwala cieszyć się naszymi meblami przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *