c98aca04503c325cfae32b71ec2142f22502a387_1

Wyposażenie ogrodu wymaga skonkretyzowania własnych potrzeb, oczekiwań i preferencji estetycznych oraz funkcjonalnych. Warto bowiem pamiętać, że przydomowa przestrzeń zewnętrzna może pełnić rolę strefy rekreacyjnej i wypoczynkowej, jak również użytecznej oraz reprezentacyjnej. W związku z tym należy odpowiednio zaprojektować jej wystrój, uwzględniając zawartość niezbędnych akcesoriów i mebli ogrodowych. Jak wybrać stylowe meble ogrodowe oraz które z nich okazują się niezbędne w każdym ogrodzie?

Dlaczego warto kupić meble drewniane do ogrodu?

lawka-banana-10-cm

Wyposażenie ogrodu pełni kilka istotnych funkcji, dzięki którym zewnętrzna przestrzeń przy domu staje się w pełni praktyczną i ułatwiającą codzienne czynności. Zestawy mebli ogrodowych występują w rozmaitych konfiguracjach, gwarantując każdemu sposobność nabycia idealnego wyposażenia, odpowiadającego na indywidualne wymagania. Meble do ogrodu zazwyczaj wykonane są z drewna, co podnosi ich walory estetyczne i jest uniwersalną propozycją dla różnorodnych stylizacji przestrzeni zewnętrznych.

Funkcjonalność zestawów mebli do ogrodu wydaje się oczywista – ułatwiają one organizowanie spotkań towarzyskich oraz imprez na świeżym powietrzu, umożliwiają spożywanie posiłków w promieniach słońca oraz podnoszą wizualne atuty danego ogrodu.

Jakie meble do ogrodu drewniane wybrać? Przegląd dostępnych rozwiązań.

lezak-adirondeck

Zestawy mebli ogrodowych zawierają zazwyczaj elementy niezbędne do wygodnego siedzenia, spożywania posiłków oraz rekreacji na świeżym powietrzu. Drewniane ławki ogrodowe dostępne są w sklepach w rozmaitych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu odpowiadają na zróżnicowane potrzeby potencjalnych użytkowników. Wybór odpowiedniej ławki ogrodowej z drewna uzależniony jest od kilku kwestii – z pewnością należy wziąć pod uwagę jej wielkość, uwzględniając najczęstszą liczebność osób korzystających z ogrodu. Istnieją bowiem zarówno sporych gabarytów ławy ogrodowe drewniane, jak i bardziej delikatne, mniejsze ławki do ogrodu z drewna. Większość modeli wyposażona jest w wygodne oparcie, niejednokrotnie zdobione stylowymi żłobieniami, co w znaczny sposób podnosi estetykę mebla.

Kolejnym elementem zestawów mebli ogrodowych jest stół ogrodowy, tworzący z ławkami funkcjonalną całość. Oczywista wydaje się konieczność dopasowania jego stylistyki do posiadanych ławek – meble powinny współgrać ze sobą pod względem kolorystycznym oraz wzorniczym. Możliwe jest nabycie całego zestawu, co gwarantuje kompatybilność nabywanych mebli drewnianych ogrodowych. Zakup ławek i stołu może również odbywać się oddzielnie, warto jednak w podobnym przypadku korzystać z produktów jednej firmy, zwracając uwagę na jednolitość odcieni i adekwatność designu poszczególnych mebli.
Alternatywą dla ławek ogrodowych, jak również ich stosownym uzupełnieniem okazują się krzesła ogrodowe drewniane. Ich użyteczność także nie pozostawia wątpliwości – jednoosobowe są dużo łatwiejsze do przestawienia, co podnosi swobodę w planowaniu wystroju przestrzeni zewnętrznej. Drewniane krzesła ogrodowe można ustawić w dowolnym miejscu, zoptymalizowanym do aktualnych potrzeb użytkowników. Mogą być zamiennikami dużych ławek, jak również wchodzić w skład zestawu mebli ogrodowych.

Czym kierować się, wybierając meble do ogrodu z drewna?

Wśród kryteriów wyboru mebli drewnianych ogrodowych z pewnością znajdzie się:

  • cena – im przystępniejsza tym lepiej,
  • jakość wykonania – solidne meble posłużą bowiem przez długie lata,
  • estetyka – wpisująca się w ogólny design ogrodowej przestrzeni.