69a8ad64abef1c81cbf20a40832b66f75e7ffe55_5

Przydomowa przestrzeń zewnętrzna wymaga odpowiedniej aranżacji, która powinna być okresowo odświeżana w celu podniesienia reprezentacyjności ogrodu. Warto bowiem pamiętać, że ogród stanowi wizytówkę domu, pełniąc rolę funkcjonalną, estetyczną oraz rekreacyjną. Jak odmienić przestrzeń ogrodową, nadając jej unikalnego charakteru?

1. Niebanalne wyposażenie – stół ogrodowy z ławkami

Poszukując sposobu na odświeżenie ogrodu, warto rozważyć zakup nowych mebli. Stylowe meble ogrodowe z pewnością wniosą do niego element nowoczesności i luksusu. Eleganckie zestawy mebli ogrodowych to nie tylko sposób na podniesienie poziomu wizualnego ogrodu, lecz również droga do uzyskania nowych funkcjonalności tej przestrzeni. Dzięki meblom, jakimi są krzesła ogrodowe drewniane lub stół ogrodowy z ławkami, przestrzeń zewnętrzna zyskuje nowego wyglądu, stając się miejscem przyjmowania gości w unikalnych warunkach.

2. Zadaszona altanka w Twoim ogrodzie

Pragnąc odświeżenia przestrzeni ogrodowej, warto pokusić się o zamontowanie w niej altanki, która uchroni przed zbyt intensywnymi promieniami słońca, gwarantując zacieniony obszar. Podobna konstrukcja zabezpiecza także przed deszczem, dzięki czemu możliwe jest przebywanie w ogrodzie nawet podczas deszczu. Altanka może zostać wyposażona w drewniane krzesła lub ławki ogrodowe, podnoszące komfort przebywania w niej.

3. Zaprojektuj ścieżki spacerowe w ogrodzie

Posiadacze większych przestrzeni zewnętrznych wokół domu mają sposobność wykreowania w nich miejsc do spacerowania, niwelujących jednocześnie ryzyko podeptania i uszkodzenia roślinności. Alejki powinny zostać zaprojektowane w logiczny i przemyślany sposób – utwardzone kamykami, z pewnością staną się ładnym uzupełnieniem ogrodowej aranżacji. Warto rozważyć umieszczenie wzdłuż nich kilku ławek drewnianych ogrodowych, umożliwiających odpoczynek oraz komfort podczas podziwiania zaplecza roślinnego.

4. Intymna strefa relaksu – stwórz prywatny obszar w ogrodowej przestrzeni

lawka-banana-10-cm

W domach usytuowanych w pobliżu ruchliwych dróg i ścieżek spacerowych, jak również w sąsiedztwie innych budynków mieszkalnych lub usługowych, niezbędne staje się wykreowanie przestrzeni, w której w swobodny i komfortowy sposób można oddać się rekreacji i relaksowi. Podobna strefa wypoczynkowa w ogrodzie powinna zostać odpowiednio ogrodzona, co zapewni prywatność i ustrzeże przed spojrzeniami z zewnątrz. Chcąc odmienić swój ogród, warto więc posadzić żywopłot lub drzewka i krzewy iglaste, które spełnią rolę ogrodzenia, zapewnią cień oraz pomogą stworzyć intymną i zaciszną atmosferę w każdym ogrodzie. Dobrą propozycją może okazać się ustawienie wśród nich ławek drewnianych ogrodowych wraz ze stołem – spożywanie posiłków w podobnych okolicznościach to doskonały sposób na weekendowe dni.

5. Przemeblowanie – prosty i szybki sposób na odmianę ogrodu

stol-president-160-210

Niejednokrotnie ogród nie wymaga sporego wysiłku w celu wygenerowania korzystnych wizualnie zmian – jeśli wyposażony jest w meble ogrodowe z drewna, warto rozważyć ich przestawienie w zupełnie inne miejsce. Podobny zabieg umożliwi uzyskanie efektu nowości bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Niewielkie nakłady finansowe wymagane są również do zakupu kilku drewnianych krzeseł ogrodowych. Warto postarać się, żeby były one wykonane w stylistyce i kolorystyce, nawiązującej do posiadanych już mebli drewnianych w ogrodzie. Dzięki temu staną się uzupełnieniem zestawu mebli ogrodowych, podnosząc ich funkcjonalność oraz wnosząc do przestrzeni pożądaną odmianę.